Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

26. Niech stanie się jasność! Oświetlenie Parku Powstańców Warszawskich
Robert Chomicki

Lokalizacja Okręg 4
Plac Powstańców Warszawskich, Słupsk Działka nr 740

Koszt zadania
251 000,00 zł

Opis zadania
W ramach realizacji zadania mają zostać wykonane prace związane z montażem nowego oświetlenia, zasilania fontanny, skrzynki energetycznej oraz monitoringu CCTV. W związku z niefortunnym rozmieszczeniem oraz uszkodzeniami powstałymi podczas renowacji alejek parku oświetlenie nie spełnia swojego zadania. W ramach zadania zostanie zrealizowane oświetlenie w Parku Powstańców Warszawskich – 24 lampy uliczne stylizowane retro – wzór zostanie wybrany na etapie realizacji przez mieszkańców Podgrodzia. Drugą częścią zadania jest podłączenie zasilania do mającej powstać na terenie parku fontanny posadzkowej, której dysze będą zintegrowane ze światłem ledowym lub halogenowym. Trzecią część zadania stanowi montaż skrzynki zasilającej, służącej także podczas organizacji imprez lub świąt. W ostatnim etapie zadanie obejmuje montaż 6 kamer IP 2MPx z doświetlaczami, z kartami SD i rejestratorem HDD 2 TB, z podłączeniem do internetu i przekazaniem sygnału do SM.
Uzasadnienie
Celem zadania jest kontynuacja renowacji jednego z najstarszych parków w Słupsku. W związku z tym, iż park Powstańców Warszawskich ma pełnić zarówno funkcję rekreacyjną, jak i stanowić wizytówkę miasta, konieczne są dalsze prace renowacyjne związane nie tylko z poprawą wizerunku parku, ale także jego bezpieczeństwa. W celu spełnienia obu tych warunków konieczny jest montaż nowych lamp oświetleniowych. Obecnie część oświetlenia parku nie działa, a reszta, ze względu na położenie nie zapewnia odpowiedniej ilości światła. Ze względu na mieszkańców miasta i turystów oświetlenie powinno jak najlepiej spełniać swoją funkcję, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z jego uroków. Obecnie, pomimo obietnic właściciela oświetlenia, nie wykonuje się żadnych prac związanych z poprawą funkcjonalności lamp. W związku z powtarzającymi się aktami wandalizmu nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo Pomnika Powstańców, który ma zostać poddany renowacji. Podobną funkcję do oświetlenia ma pełnić monitoring, który także zapewni poczucie bezpieczeństwa w parku oraz w razie nieprzewidzianych okoliczności umożliwi natychmiastową reakcję władz. W celu zwiększenia walorów estetycznych i rekreacyjnych parku planowany jest montaż fontanny posadzkowej, której niewątpliwym atutem jest możliwość jej wyłączenia podczas rozmaitych imprez organizowanych w celach integracyjnych dla mieszkańców. Aby umożliwić jej działanie, które obejmuje także instalację zintegrowanych świateł, niezbędne jest podłączenie zasilania. Niezbędny jest montaż skrzynki zasilającej aby dopełnić zadania renowacyjne. Skrzynka zasilająca służyłaby nie tylko na podstawowe potrzeby energetyczne parku. Planuje się także jej wykorzystanie podczas coraz większej ilości imprez organizowanych dla mieszkańców w tej części miasta. Park Powstańców Warszawskich jest bardzo ważnym punktem zarówno dla miasta jak i dla mieszkańców okolicznych osiedli. Dzięki trwającym renowacjom, niegdyś zapomniany i opuszczony, park staje się coraz przyjemniejszym miejscem wypoczynku, którego los leży na sercu wszystkim mieszkańcom rejonu. Jest to dla nich miejsce spotkań i integracji. Z parku korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także studenci oraz uczniowie przyległych szkół i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1. W okolicy parku znajduje się także wiele instytucji takich jak Młodzieżowy Dom Kultury, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy PTTK, tak więc jest wiele osób, które bardzo chętnie korzystają z parku, jako integralnej części krajobrazu. Warto więc zadbać o to, aby ten element prezentował się jak najlepiej.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. projekt przyłączenia 1 000,00 zł
2. Wykonanie instalacji elektrycznej wraz ze skrzynką przyłączeniową 100 000,00 zł
3. Lampy uliczne stylizowane retro 24 szt. 120 000,00 zł
4. Monitoring 30 000,00 zł
251 000,00 zł