Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

60. Zajęcia sportowe dla dzieci z Osiedla Batorego w roku 2016
KAMILA KAZIMIERCZYK

Lokalizacja Okręg 2
OSIEDLE BATOREGO , Słupsk

Koszt zadania
10 000,00 zł

Opis zadania
Treningi piłki nożnej dla dzieci z Osiedla Batorego od czerwca 2016 do października 2016 roku na Orliku przy ul. Wiatracznej ( w razie dobrych warunków atmosferycznych lub na sali w szkole w Mieście Słupsk, najlepiej SP 4 na ul. Leszczyńskiego ze względu na bliskie położenie). Stworzenie 3 grup dla dzieci o podziale: I Grupa przedszkolna (5-6 latki) II Grupa wczesnoszkolna (7-8 latki) III Grupa szkolna (9-11 latki) Podział dzieci ze względu na wiek na 3 grupy. Treningi odbywać się będą 2 razy w tygodniu, dla grup I i II treningi będą trwały 1 h, dla III 1,5 h. Ze względu na wiek dzieci i ich możliwości skupienia uwagi i wytrzymałość fizyczną. Zajęcia dla grupy I powinny opierać się przede wszystkim na ogólnym rozwoju ciała, a elementy piłkarskie powinny być jedynie wplatane w uproszczonej formie. Żeby zachęcić dzieci powinny mieć one formę gier i zabaw ruchowych z piłką. Koszt zajęć szacuję na 70 zł za trening. Dodatkowo powinny być zakupione piłki do treningu. Treningi piłki nożnej powinny odbywać się najwcześniej od godziny 16.30 jest to warunek konieczny do realizacji zajęć ponieważ rodzice odbierają dzieci z przedszkola czy szkoły najwcześniej po godzinie 16.00.
Uzasadnienie
Potrzeba realizacji zadania wynika z ubogiej oferty aktywnego spędzania czasu przez dzieci z okolic Osiedla Batorego oraz słabej więzi pomiędzy mieszkańcami. Do roku 2014 nie odbywały się tutaj żadne większe imprezy. W roku 2014 wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słupska i Regionu oraz APR Ziemia Słupska zorganizowałam Dzień Dziecka na sportowo, na imprezę przyszło około 1000 osób. W 2015 roku dzięki realizacji zadnia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 na orlikach odbywają się zajęcia z piłki nożnej dla dzieci, letnie zajęcia twórcze dla dzieci oraz zorganizowano Dzień Dziecka z darmowymi atrakcjami. Zadanie BO 2015 realizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje. Miejsce Orlików przy ulicy Wiatracznej zachęca do organizowania tutaj zajęć i aktywności sportowych oraz twórczych. W bezpośrednim sąsiedztwie orlików znajduje się przedszkole, niedaleko jest drugie. W rejonie Osiedla Batorego mieszka dużo dzieci, które często nie maja co robić, a nie wszystkim dzieciom rodzice są w stanie zapewnić środki finansowe na dodatkowe zajęcia. Zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe są bardzo istotne dla dzieci. Rozwój fizyczny bezpośrednio wpływa na rozwój intelektualny dziecka, dlatego ćwiczenia i aktywność fizyczna są tak istotne dla dzieci. Prawidłowe nawyki z dzieciństwa mają także pozytywny wpływ na dorosłe życie. Obecnie dzieci są obciążone dużą ilością zajęć intelektualnych, wymaga się od nich wyników w nauce, często czas spędzają przed komputerem. Brak aktywności przynosi natomiast gorsze wyniki w nauce i pogorszenie samopoczucia. Dlatego powinno się od najmłodszych lat uczyć dzieci aktywności fizycznej. Piłka nożna wpływa na rozwój dziecka, poprawia koordynację ruchową i kondycje, wzmacnia układ mięśniowy i kostny. Ponadto piłka pomaga kształtować umiejętności społeczne dzieci, uczy współpracy, a także szukania rozwiązań problemów w ramach ściśle określonych reguł. Zajęcia dla dzieci z Osiedla Batorego umożliwią grupie, która dostanie się na zajęcia rozwijanie umiejętności piłkarskich oraz ogólnorozwojowych. Rodziców dzieci z Osiedla Batorego często nie stać na opłacenie dodatkowych zajęć dla dzieci, obciążeniem często jest już opłacanie przedszkola dla dzieci i codzienne wydatki.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Szkółka piłkarska dla dzieci 10 000,00 zł
10 000,00 zł