Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

58. Pilates „Zdrowy kręgosłup” dla mieszkańców Środmieścia

Lokalizacja Okręg 3
Śródmieście ( Okręg nr 3 ), Słupsk

Koszt zadania
9 450,00 zł

Opis zadania
W ramach realizacji zadania zorganizowany zostanie trzymiesięczny cykl zajęć Pilates " Zdrowy kręgosłup", nieodpłatnych dla jego uczestników. Zajęcia zaplanowane zostają na okres od 1 marca do 30 maja 2016r., w sumie 26 jednostek treningowych ( zajęcia dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki ), każda trwająca 75 minut. Zajęcia prowadzone będą przez certyfikowanego instruktora Pilates, przy wykorzystaniu licencjonowanej muzyki do Pilates, mat treningowych oraz hantli. Zajęcia dedykowane są wszystkim, bez względu na wiek. Główną zaletą ćwiczeń Pilates jest ich niewiarygodna efektywność. Jest to bowiem metoda ukierunkowana na poprawę elastyczności mięśni, siły, równowagi i przede wszystkim świadomości swojego ciała. Ćwiczenia doskonale uelastyczniają mięśnie i poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych. W ramach zadania skierowanego do mieszkańców Okręgu nr 3 chętni do wzięcia udziału w zajęciach zgłaszaliby swoją wolę do organizatora zajęć, który przygotowałby listę maksymalnie 30 uczestników, o których udziale decydowałaby kolejność zgłoszeń. Na liście mogliby znaleźć się wyłącznie Ci mieszkańcy . którzy są zameldowani na terenie Okręgu nr 3 ( lub zamieszkują go i potrafią to udowodnić ). Zajęcia odbywać się będą w jednej ze szkół zlokalizowanych w Okręgu nr 3, która zgodzi się wynająć organizatorom salę gimnastyczną.
Uzasadnienie
W dzisiejszych czasach praca i pośpiech, a także związany z tym stres, nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Świetnymi miejscami odpoczynku i oderwania się na chwilę od codzienności już dawno stały się sale fitness oraz siłownie. Niestety nie każdy posiada odpowiednie możliwości finansowe, pozwalające na zakup karnetu na zajęcia, lub brakuje mu odpowiedniej motywacji. Odpowiedzią na te potrzeby będą właśnie bezpłatne zajęcia Pilates " Zdrowy kręgosłup", zrealizowane w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego, które zachęcą mieszkańców słupskiego Okręgu nr 3 do dbania o własne zdrowie i kondycję fizyczną, niezależnie od posiadanego statusu materialnego. Bez wątpienia tego typu zajęcia wpłyną pozytywnie na stan zdrowia biorących w nim udział mieszkańców miasta, pozwolą im poprawić samopoczucie, oderwać się od codziennej rutyny i poznać nowych ludzi. Korzyści płynące z zajęć Pilates " Zdrowy kręgosłup " są bardzo szerokie, a największą z nich jest zmniejszenie dotykających znacznej części społeczeństwa dolegliwości bólowych w różnych odcinkach kręgosłupa, związanych z siedzącym bądź stojącym trybem pracy, a także wadami postawy.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Wynagrodzenie dla instruktora prowadzącego zajęcia ( 200 zł x 26 treningów ) 5 200,00 zł
2. Wynajem sali gimnastycznej w szkole ( 100 zł x 26 treningów ) 2 600,00 zł
3. Zakup mat do zajęć ( 30 szt. ) 450,00 zł
4. Zakup hantli do ćwiczeń ( 30 zestawów 2 x 1 kg ) 750,00 zł
5. Zakup płyt z muzyką do ćwiczeń ( 4 szt. ) 200,00 zł
6. Zakup przenośnego odtwarzacza muzyki 250,00 zł
9 450,00 zł