Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

5. Budowa parkingu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10
Beata Warcholak

Lokalizacja
ul. Prof. Stanisława Kulczyńskiego, działka 254/2, obręb 10

Koszt zadania
200 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania wykonanych zostanie 20 miejsc parkingowych z możliwością bezpiecznego poruszania się w strefie parkowania. Parking ogrodzony płotem z bramką, którą bezpiecznie będzie można dojść do chodnika szkoły. Plac zostanie utwardzony i wyrysowane będą miejsca parkingowe.
Uzasadnienie
W związku z wybudowaniem w najbliższym sąsiedztwie szkoły sklepu " Biedronka " zostało ograniczone dojście do placówki, co spowodowało pilną potrzebę stworzenia bezpiecznego dojazdu i możliwości parkowania przy szkole. Realizacja zadania zwiększy ilość miejsc parkingowych, dzięki czemu zmniejszą się straty czasu odbiorców zadania na poszukiwanie tych miejsc oraz zwiększy się dostępność dojazdu do szkoły. Ponadto wpłynie korzystnie na tworzenie nowej struktury krajobrazu, poprawi warunki funkcjonowania Osiedla Niepodległości wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu. Na realizacji zadania skorzystają wszystkie grupy odbiorców, a przede wszystkim dzieci, które są dowożone do szkoły i pracownicy szkoły. W szkole uczy się 772 uczniów, z czego co najmniej 1/4 dowożona jest dz szkoły przez rodziców. W placówce pracuje 95 pracowników.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Budowa parkingu 200 000,00 zł
200 000,00 zł