Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

45. We love Will, czyli Słupsk loves Will
Caryl Swift ( właśc. Caryl Susan Anne Speed )

Lokalizacja
całe Miasto

Koszt zadania
20 000,00 zł

Opis zadania
W roku 2016 świat będzie obchodził 400 lecie śmierci Williama Szekspira. Chcielibyśmy również włączyć się w te światowe obchody i przygotować wydarzenie teatralne upamiętniające twórczość ikony brytyjskiej kultury. Wydarzenie oparte będzie na kompilacji utworów Szekspira i jemu współczesnych, a opowiadać będzie o życiu, miłości i śmierci. Nie będziesz błądził w Śmierci cieniu; Żyj tu, wpleciony w strofy wiekuiste. Póki ma ludzkość wzrok, a w piersi tchnienie, Będzie żył wiersz ten, a w mim twe istnienie. William Szekspir, Sonet 18, tłum. Maciej Słomczyński W realizacji projektu udział będą mogły wziąć wszystkie chętne osoby, które kochają teatr i chcą swoich sił spróbować na scenie lub za kulisami. Nie będzie ograniczeń wiekowych, ani żadnych innych.Chcemy zachęcić do współtworzenia wydarzenia mieszkańców Słupska różnych narodowości: Polaków, Litwinów, Białorusinów, Brytyjczyków i wszystkich innych, którzy się zgłoszą, aby międzynarodowym głosem ( każdy w swoim języku) oddać cześć pamięci jednemu z największych pisarzy wszech czasów. W ramach projektu zostanie przygotowane wydarzenie teatralne ( scenariusz, muzyka, scenografia i reżyseria ), które będzie prezentowane kilkukrotnie na deskach Teatru Rondo i dla szkół gimnazjalnych, licealnych i wyższych w Słupsku. Spektakl będzie można również zaprezentować w otwartej przestrzeni. Ideałem byłoby, aby scenariuszem i reżyserią zajęła się osoba związana z teatrem angielskim i polskim, znająca doskonale twórczość Szekspira, doświadczona w pracy scenicznej, zarówno od strony aktora, jak i reżysera, władająca językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym Projekt realizowany będzie w okresie od lutego do końca kwietnia 2016 r.
Uzasadnienie
Wydarzenie teatralne, które planujemy stworzyć, upamiętniające twórczość Williama Szekspira i jego samego w 400. rocznicę śmierci włączy mieszkańców Słupska w ogólnoświatowe obchody. Poza tym realizacja projektu da możliwość teatralnego zaistnienia nie tylko tym osobom, które już próbowały swoich sił na scenie albo za kulisami, ale również innym mieszkańcom naszego miasta, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w tej sferze. nabór do teatralnego wydarzenia będzie otwarty, zgłosić będą się mogli młodzi ludzie i osoby starsze, uczniowie, studenci, osoby pracujące, emeryci i renciści, osoby prawne i niepełnosprawne ... słowem ,wszystkie środowiska społeczne. Dzięki wspólnemu działaniu nastąpi integracja tych środowisk, która ma szansę przerodzić się w dłuższą współpracę. Szekspir od wieków łączy. Chcemy, aby zadziałał tak również w Słupsku. wiele badań wykazuje, że bliskie więzi społeczne są najlepszym gwarantem bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w społeczeństwie. A ten projekt pozwoli osobom biorącym w nim udział nawiązać lub wzmocnić takie więzi. Kolejną potrzebą, jaką może zaspokoić realizacja projektu jest akceptacja wielokulturowości naszego miasta, w którym mieszkają ludzie różnych narodowości. Chcemy, aby spotkali się na scenie i mówili w swoich ojczystych językach. Dzięki temu będą mogli doświadczyć szacunku i aprobaty publiczności. Projekt ma charakter miastotwórczy i kulturotwórczy. REKRUTACJA: Nabór do teatralnego wydarzenia będzie otwarty dla wszystkich. Informację o naborze ogłosimy na stronach www słupskich instytucji kultury, strony oficjalnej miasta, portalach społecznościowych, informację roześlemy do szkół, uczelni, do Uniwersytetu III Wieku, organizacji pozarządowych itp. Przygotujemy i rozkolportujemy plakaty informujące o naborze. Do realizacji wydarzenia teatralnego przyjmujemy wszystkich zainteresowanych realizacją tego projektu, a więc aktorów, śpiewaków, tancerzy, muzyków, plastyków, projektantów kostiumów, realizatorów technicznych oraz całe zaplecze marketingowe i administracyjne.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Scenariusz wydarzenia teatralnego 2 500,00 zł
2. Reżyseria 6 000,00 zł
3. Projekt i wykonanie scenografii 3 500,00 zł
4. Stworzenie muzyki do wydarzenia 3 000,00 zł
5. Projekt i wykonanie kostiumów, rekwizytów 4 000,00 zł
6. Reklama i marketing 1 000,00 zł
20 000,00 zł