Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

40. IV Ogólnopolski Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca
Gabriela Keller - Janus

Lokalizacja
Całe miasto

Koszt zadania
19 850,00 zł

Opis zadania
Realizacja zadania ma objąć organizację i realizację IV Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca. W festiwalu wezmą udział amatorskie zespoły z całej Polski, wielokrotnie nagradzane na scenach polskich i zagranicznych, m.in. z Zielonej Góry, Bydgoszczy, Krakowa, Torunia, Poznania. Festiwal trwać będzie cztery dni, a towarzyszyć mu będą warsztaty teatru i tańca poprowadzone przez zaproszonych gości. Każdy dzień festiwalu zakończony będzie koncertem zaproszonego zespołu muzycznego. Imprezami towarzyszącymi będą wystawy: fotograficzna i graficzna. Festiwal ma się odbyć w kwietniu 2016 r. w jednej z placówek kulturalnych należących do miasta.
Uzasadnienie
Celem zadania jest zaprezentowanie słupskiej publiczności tego, czego nie mogą zobaczyć na scenach słupskich teatrów. Sztuka tańca jest mieszkańcom naszego miasta mało znana, a ten festiwal, który jest jedyną taką imprezą w mieście, może nas zbliżyć do tej sztuki. Każdy dzień festiwalu kończyć się będzie koncertem muzycznym jednoczącym uczestników wydarzenia. Ważnym elementem wyżej opisanego wydarzenia są warsztaty teatru i tańca prowadzone przez zaproszonych gości, w których mogą uczestniczyć chętni mieszkańcy Słupska. Podczas poprzednich edycji festiwalu gościły w Słupsku w jego ramach zespoły z różnych zakątków naszego kraju. Tym razem chcemy zaprosić zespoły z sąsiadujących z nami państw. Festiwal powoli znajduje sobie miejsce w cyklu miejskich imprez. Ma szansę stać się też ważnym festiwalem na arenie ogólnopolskiej, co łączy się nierozerwalnie z promocją naszego miasta. Przyjeżdżające zespoły taneczne z całego kraju to kolejni turyści, którzy będą promować Słupsk w Polsce. Koszalin ma swój Festiwal Kabaretu, a Słupsk może mieć Festiwal Alternatywnych Teatrów Tańca. Festiwal więc odgrywa podwójną rolę: dla mieszkańców Słupska jest okazją do bliższego kontaktu ze sztuką tańca, a z drugiej strony jest świetną promocją naszego miasta, która ma na celu zachęcić turystów do jego odwiedzenia.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Wynagrodzenia dla instruktorów ( 4 instruktorów x 10 godzin warsztatów) 4 000,00 zł
2. Wynagrodzenie dla zespołów muzycznych 3 500,00 zł
3. Wyżywienie dla uczestników festiwalu podczas 4. dni festiwalu 1 500,00 zł
4. Wynagrodzenie dla jury festiwalu ( 3 jurorów ) 3 000,00 zł
5. Nagrody dla teatrów ( 1500 - I nagroda, 1200 - II nagroda, 800 - III nagroda ) 3 500,00 zł
6. Projekt plakatu, ulotki, dyplomy 350,00 zł
7. Wydruk biletów, zaproszeń, plakatów, programów, dyplomów 800,00 zł
8. Realizacja filmu festiwalowego wraz z nagraniem go na płyty DVD 2 000,00 zł
9. Reklama na bilbordach 1 200,00 zł
19 850,00 zł