Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

54. Z dzieckiem w miasto!

Lokalizacja
całe miasto

Koszt zadania
17 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadnia planowane są działania mające na celu propagowanie miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom, a także namawianie słupszczan i słupszczanek, by chętniej korzystali z przestrzeni centrum miasta, gdzie pojawią się punkty, w których możliwe będzie przewinięcie, nakarmienie dziecka oraz spędzenie z nim wspólnego czasu. Planowane działania: 1) wybranie minimum 10 miejsc użyteczności publicznej, z których potencjalnie mogą korzystać rodzicie z dziećmi i wyposażenie ich w podstawowe wyposażenie związane z opieką nad dzieckiem (przewijak, krzesełko do karmienia, stolik + krzesełko, zabawki itp.) Dzięki temu w tych miejscach możliwe będzie przebywanie razem ze swoim dzieckiem, załatwienie sprawy, spędzenie wspólnie czasu itp. 2) oznaczenie w centrum miasta miejsc, gdzie rodzic z dzieckiem może spędzać czas i mieć zapewnione odpowiednie warunki do pielęgnacji swojego dziecka i zabawy z nim. Miejsca przyjazne dzieciom zostaną oznaczone specjalną naklejką (zostanie stworzone specjalne hasło i logo akcji). 3) kampania informacyjna składająca się z audycji radiowych, ogłoszeń, artykułów, wydarzeń tworzonych na portalach społecznościowych i innych akcji promocyjnych namawiających rodziców do odwiedzania centrum ze swoimi dziećmi i korzystania z oznaczonych w ramach projektu miejsc przyjaznych dzieciom. W ramach kampanii poza promocją wybranych miejsc poruszone zostaną tematy związane z godzeniem ról rodzinnych i zawodowych oraz tworzeniem przyjaznej przestrzeni miejskiej zarówno dla dzieci jak i dorosłych (infrastrukturalnej i społecznej).
Uzasadnienie
Celem zadania jest zwiększenie dostępności miejsc użyteczności publicznej dla osób z dziećmi w centrum miasta oraz zachęcenie ich do spędzania tam czasu. Wciąż w niewielu miejscach w naszym mieście można spędzać czas ze swoim dzieckiem. Problem pojawia się, gdy jest potrzeba przewinięcia lub nakarmienia malucha. Najczęściej rodzice są zmuszeni do powrotu do domu, ponieważ miejsca takie jak urząd, restauracja, informacja turystyczna itp. nie są wyposażone w podstawowe sprzęty służące dzieciom. Również spędzenie wspólnego czasu poza placami zabaw jest dla dorosłego z dzieckiem sporym wyzwaniem, ponieważ w niewielu miejscach znajduje się choćby mały stolik, krzesełko i kilka zabawek, by rodzic mógł zainteresować czymś swoją pociechę. Dodatkowym problemem jest potrzeba ożywiania centrum Słupska i zachęcania mieszkańców z pozostałych części miasta, by zechcieli spędzać czas w sercu Słupska. Proponowane w ramach projektu działania mogą być realną zachęta dla bardzo wielu słupszczan i słupszczanek, tych dużych i małych.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
wyposażenie ok.10 miejsc użyteczności publicznej w przewijaki, krzesełka do karmienia, stoliki dla dzieci itp. (10 x 1000zł) 10 000,00 zł
oznaczanie miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom - folie okienne (zaprojektowanie i wydruk naklejek ok. 100 sztuk x 20zł) 2 000,00 zł
kampania informacyjna (audycje w radio, artykuły w gazetach, informacje w internecie. plakaty itp.) 5 000,00 zł
17 000,00 zł