Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

70. Mniej bezdomnych psów w Słupsku – darmowa sterylizacja samic psów

Lokalizacja Okręg 2
Okręg 2 Osiedla: Stefana Batorego, Jana III Sobieskiego

Koszt zadania
10 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania przewiduję się wykonanie zabiegu sterylizacji samic psów wraz z przetrzymaniem po zabiegu oraz przeprowadzeniem niezbędnego leczeniem. Koszt jednego zabiegu szacuje się na kwotę ok. 300 zł ( koszt zabiegu został uśredniony albowiem jego koszt zależy od wielkości psa i może wahać się od 250 zł do 400 zł). W ramach tej kwoty w zależności od potrzeb przeprowadzony będzie zabieg sterylizacji samicy psa, przetrzymanie jej w lecznicy po zabiegu oraz przeprowadzenie niezbędnego profilaktycznego leczenia tj.: odpchlenia, odrobaczenia, sprawdzenia uzębienia i ew. wyrwanie zębów, leczenia uszu lub oczu. W ramach zadania planuje się wykonać ok. 32 zabiegów. W przypadku gdy koszt jednego zabiegu będzie mniejszy planuje się przeprowadzenie większej ilości zabiegów. Zabiegom poddawane będą samice psów bezdomne, zgłoszone przez opiekunów/ dokarmiaczy jak i zwierzęta osób o niskich dochodach, których nie stać na sfinansowanie takiego zabiegu, zwłaszcza osób starszych. Dodatkowym kosztem będzie transport zwierząt (organizacja pozarządowa/stowarzyszenie realizująca przedmiotowe zadanie) – szacuje się go łącznie na kwotę 400 zł.
Uzasadnienie
Co roku w tej części miasta wzrasta liczba bezdomnych psów, które w sposób niekontrolowany się rozmnażają. Sterylizacja samic psów oraz przeprowadzenie niezbędnego leczenia ograniczy liczbę narodzin szczeniąt oraz poprawi stan zdrowia dorosłych osobników.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Sterylizacja samic psów wraz z koniecznym leczeniem (300 zł *32 ) 9 600,00 zł
2. Transport zwierząt 400,00 zł
10 000,00 zł