Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

65. Mniej bezdomnych kotów w Słupsku – darmowa sterylizacja/kastracja kotów

Lokalizacja Okręg 3
Okręg 3 Osiedla: Stare Miasto, Bałtyckie, Nadrzecze

Koszt zadania
10 000,00 zł

Opis zadania
W ramach zadania przewiduję się wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji kota z przetrzymaniem go po zabiegu oraz przeprowadzeniem niezbędnego leczeniem. Koszt jednego zabiegu szacuje się na kwotę ok. 150 zł. W ramach tej kwoty w zależności od potrzeb przeprowadzony będzie zabieg sterylizacji/kastracji kota, przetrzymanie go w lecznicy po zabiegu oraz przeprowadzenie niezbędnego profilaktycznego leczenia tj.: odpchlenia, odrobaczenia, sprawdzenia uzębienia i ew. wyrwanie zębów, leczenia uszu lub oczu. W ramach zadania planuje się wykonać ok.65 zabiegów. Zabiegom poddawane będą zarówno koty bezdomne, zgłoszone przez opiekunów/ dokarmiaczy jak i zwierzęta osób o niskich dochodach, których nie stać na sfinansowanie takiego zabiegu, zwłaszcza osób starszych. Dodatkowym kosztem będzie transport zwierząt (organizacja pozarządowa/stowarzyszenie realizująca przedmiotowe zadanie) – szacuje się go łącznie na kwotę 250 zł.
Uzasadnienie
Co roku w tej części miasta wzrasta liczba bezdomnych kotów, które w sposób niekontrolowany się rozmnażają. Sterylizacja/kastracja kotów oraz przeprowadzenie niezbędnego leczenia ograniczy liczbę narodzin kociaków oraz poprawi stan zdrowia dorosłych osobników.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Sterylizacja/kastracja kota wraz z koniecznym leczeniem (150 zł*65) 9 750,00 zł
2. Transport zwierząt 250,00 zł
10 000,00 zł