Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

48. Muzyczne spotkania przy samowarze

Lokalizacja
Całe miasto Słupsk

Koszt zadania
15 350,00 zł

Opis zadania
Głównym celem zadania jest zwiększenie zainteresowania rosyjską muzyką wśród mieszkańców miasta Słupsk, w okresie 8 miesięcy. Cel ten osiągnięty zostanie poprzez organizację cyklu wieczorków muzycznych, na których mieszkańcom Słupska zostaną zaprezentowane różne gatunki muzyki rosyjskiej. Podczas spotkań odbędą się projekcje koncertów gwiazd rosyjskiej estrady, połączone z prelekcją na ich temat. Zwieńczeniem projektu będzie koncert muzyki rosyjskiej. Projekt rozpocznie promocja podjętych działań, przy pomocy lokalnych mediów słupszczanom dostarczona zostanie informacja o wydarzeniu, co spowoduje dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Zostanie również uruchomiony profil na portalu społecznościowych, który będzie na bieżąco aktualizowany. Wydrukowane zostaną plakaty i ulotki informacyjne, zarówno na temat wieczorków muzycznych, jak i na temat koncertu. Zakupiony zostanie m.in. sprzęt umożliwiający projekcje – projektor multimedialny i zestaw kina domowego oraz płyty DVD z zapisami koncertów. Organizowane w ramach projektu wieczorki muzyki rosyjskiej, będą skierowane do wszystkich mieszkańców miasta Słupsk, do młodzieży, studentów oraz dorosłych, zainteresowanych muzyką. Wieczorki mogłyby się odbywać w jednej z placówek należących do miasta, dzięki czemu nie trzeba będzie ponosić kosztów wynajmu sali. Spotkania te przybliża słupszczanom , co w duszy gra Rosjanom, będą kolejno dotyczyły różnych gatunków muzycznych. Podczas wieczorków będzie okazja do degustacji herbaty z samowara oraz czas na rozmowę przy drobnym poczęstunku. Zaprezentowane zostaną sylwetki takich wykonawców jak m.in.: Wiktor Coj i grupa Kino, Leningrad, Lube, Ałła Pugaczowa, Żanna Biczewska, Aria, Piatnica (5NIZZA). W sumie (od maja 2016 do listopada 2016) odbędzie się 10 spotkań po 2h, w których weźmie udział około 300 osób. W grudniu 2016r. mieszkańcy Słupska zostaną zaproszeni na bezpłatny koncert zaproszonego gościa wykonującego zarówno własne utwory, jak i znane rosyjskie covery. Koncert potrwa około 3h, weźmie w nim udział około 350 osób.
Uzasadnienie
Z obserwacji wynika, że w Słupsku brakuje dostępu do atrakcyjnej i bezpłatnej oferty kulturalnej, która dotykałaby mniej popularnej i mało rozpowszechnionej tematyki. Realizacja zadania ma przyczynić się do ciekawego i konstruktywnego spędzania czasu wolnego, oraz do rozbudzenia zainteresowania młodzieży, studentów oraz dorosłych mieszkańców Słupska rosyjską kulturą. Wszystkie wydarzenia muzyczne, które odbywają się w Słupsku przyciągają wielu widzów, jednak w ostatnim czasie ich ilość spadła i jest niewspółmierna w stosunku do zapotrzebowania. A tematyka jakiej dotykają krąży wokół podobnych tematów, brakuje urozmaicenia i powiewu świeżości. Realizacja zadania umożliwi słupszczanom poszerzenie horyzontów muzycznych. Wpłynie na rozwój ich zainteresowań i pasji. Da również możliwość integracji różnych grup wiekowych i społecznych mieszkańców Słupska. Do udziału w wieczorkach muzycznych i koncercie będą zaproszeni wszyscy mieszkańcy Słupska w wieku od lat 15. W jednym spotkaniu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 30 osób, będzie decydować kolejność zgłoszeń. Do udziału w koncercie również będą zaproszeni wszyscy mieszkańcy Słupska w wieku od lat 15, także będzie decydować kolejność zgłoszeń. Sala koncertowa maksymalnie pomieści 350 osób.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
Wydruk plakatów (format А3, papier kreda 135 g/m2, druk kolorowy, jednostronny) (100 szt.) 300,00 zł
Wydruk ulotek (format А6, papier kreda 135 g/m2, wydruk kolorowy, dwustronny) (1000 szt.) 150,00 zł
Wydruk afiszy koncertowych (format А3, papier kreda 135 g/m2, wydruk kolorowy jednostronny) (100 szt.) 300,00 zł
Płyty DVD z koncertami rosyjskich gwiazd estrady (10szt. X 60zł) 600,00 zł
Projektor multimedialny 4 000,00 zł
Zestaw kina domowego 2 500,00 zł
Poczęstunek podczas spotkań (słodycze, słone przekąski itp.) (10 spotkań X 50zł) 500,00 zł
Wynajem sali koncertowej (wraz z nagłośnieniem, oświetleniem i obsługą techniczną) 1 500,00 zł
Honorarium dla artystów 5 000,00 zł
Zakwaterowanie artystów (5 osób x 2 doby x 30zł) 300,00 zł
Wyżywienie artystów (5 osób x 2 doby x 20zł) 200,00 zł
15 350,00 zł