Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

20. Modernizacja placu zabaw dla dzieci.
AGNIESZKA SZWUGIER

Lokalizacja Okręg 3
Ul. Paderewskiego nr działki: 162/14, Słupsk

Koszt zadania
300 000,00 zł

Opis zadania
Do głównych prac związanych z realizacją projektu należy: 1) Wyrównanie terenu pod plac zabaw (wykarczowanie terenu, koszenie, wysypanie piachu) 2) Usunięcie starych elementów placu zabaw (drabinki, huśtawka wagowa) 3) Wykonanie tablicy z regulaminem placu oraz informacją o projekcie 4) Zakup 3 drewnianych ławek 5) Zakup 1 małego kosza na śmieci 6) Zakup i montaż elementów placu zabaw, w którego skład wchodzą: - huśtawka bocianie gniazdo - huśtawka wahadłowa podwójna (1 dla dzieci młodszych, 1 dla dzieci starszych) - huśtawka wagowa - 2 bujaki na sprężynach - 1 karuzela kołowa z siedziskiem - zestaw zabawowy, w którego skład wchodzą: 2 wieże czworokątne, 2 dachy jednospadowe , 1 pomost z barierami , 1 schody z barierami , 1 drabinka, 1 wejście wspinaczkowe, 1 zjeżdżalnia, 1 ścianka stalowa kratownica, 1 drabinka szczeblowo-linowa, 1 kółko i krzyży 7) zakup i wykonanie ogrodzenia części placu
Uzasadnienie
Głównym celem projektu jest stworzenie miejsca, w którym dzieci z okolicznej kamienicy będą mogły bezpiecznie spędzać czas (młodsze pod okiem rodziców/opiekunów, starsze bez konieczności bezpośredniego nadzoru). Istniejący plac zabaw nie spełnia norm bezpieczeństwa. Nie jest on również w żaden sposób atrakcyjny dla dzieci, gdyż znajdują się na nim tylko dwie drabinki, piaskownica oraz huśtawka wagowa. Plac ten nie był modernizowany ani rozbudowywany od ponad 20 lat. Plac graniczy z miejscem garażowym, co stwarza dodatkowe zagrożenie dla dzieci. Ze względu na jego lokalizację i obecny stan najmłodsi narażeni są na zabawy, które nie są dla nich bezpieczne. Miejsce zabaw dzieci powinno być ogrodzone i w należyty sposób zabezpieczone. Najbliższy plac zabaw znajduje się w Parku Kultury i Wypoczynku, niestety nie zawsze jest możliwość wybrać się w te miejsce, a starsze dzieci samodzielnie nie mają możliwości udać się do Parku, ponieważ musiałyby przejść przez ruchliwą i niebezpieczną ulicę. Dzięki realizacji tego projektu rodzice ze spokojem będą mogli puszczać swoje pociechy na podwórko, ponieważ zawsze będą mieli je na oku. Taka inwestycja o podłożu rekreacyjno-edukacyjnym da najmłodszym mieszkańcom możliwość na spędzenie czasu wolnego w miejscu przyjaznym dzieciom. Dzieci będą miały alternatywę spędzania czasu wolnego, nie przed komputerem czy telewizorem, ale na świeżym powietrzu wśród rówieśników. Dzięki modernizacji placu zabaw dzieci będą mogły nie tylko rozwijać swoje sprawności fizyczne, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwie. Poznają zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją swoje możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Wszystkie dzieci zarówno młodsze jak i te starsze będą mogły stawić czoła nowym wyzwaniom i doświadczeniom. Stworzenie tego projektu pozwoli również zagospodarować duży, ładny teren, którego w chwili obecnej potencjał nie jest wykorzystywany. Korzyści i efekty wytworzone w wyniku realizacji projektu to m.in.: • Zapewnienie dzieciom miejsca atrakcyjnej zabawy. • Poprawa bezpieczeństwa. • Rozwój ruchowy, motoryczny i społeczny najmłodszych mieszkańców. • Kształtowanie charakteru m.in.: samodzielności, śmiałości, pomysłowości. • Promocja zdrowia i przeciwdziałanie otyłości. • Integracja społeczności lokalnej.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Huśtawka wahadłowa podwójna 3 520,00 zł
2. Huśtawka bocianie gniazdo 5 700,00 zł
3. Huśtawka wagowa 1 800,00 zł
4. 2x bujak sprężynowy 3 000,00 zł
5. Karuzela młynek z siedziskiem 5 600,00 zł
6. Zestaw zabawowy 28 100,00 zł
7. 3x ławka drewniana z oparciem 2 200,00 zł
8. Tablica informacyjna (mała) 500,00 zł
9. Regulamin do tablicy małej 60,00 zł
10. Kosz na śmieci 510,00 zł
11. Koszt zakupu i montażu ogrodzenia 15 000,00 zł
12. Wyrównanie terenu pod plac zabaw 20 000,00 zł
13, Dodatkowe koszta doliczone przez oceniającego merytorycznie 214 010,00 zł
300 000,00 zł