Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

37. Rozbudowa skateparku, etap I
Daniel Jursza

Lokalizacja Okręg 1
Małcużyńskiego, teren skateparku

Koszt zadania
300 000,00 zł

Opis zadania
Rozbudowa istniejącego skateparku o strefę bezpieczną wykonaną z litego betonu. Nowa część powinna zawierać elementy typu street takie jak boxy, rampy oraz cześć bowl. Na mapce zaznaczono proponowane obszary dla początkujących i street (kolor niebieski) oraz lokalizację części bowl dla bardziej zaawansowanych (kolor pomarańczowy). strefy będą ze sobą połączone jak również połączone z aktualnym skateparkiem Integralną częścią skateparku będzie ponad 40-sto metrowa ścieżka do nauki oraz freestyle slalomu (czyli jeżdzących na tzw. kubkach) wykonana z tej samej nawierzchni co reszta skateparku (kolor czerwony). Ścieżka będzie połączona z istniejącą ścieżką rowerową i będzie jednocześnie dojazdem do skateparku. Projekt zakłada pozostawienie aktualnego skateparku z przeznaczeniem dla osób zaawanasowanych. Część skateparku aktualnie przeznaczona dla początkujących będzie rozbudowana i połączona z dobudowaną strefą street, wykorzystane zostanie akutalne ukształtowanie terenu aby obniżyć koszty realizacji. Zaznaczony na mapie obszar rozbudowy ma powierzchnię ok 1500m2, przy czym nie musi być w pełni zabudowany. Realizacja ze względu na koszty powinna być podzielona na etapy: Etap I - rok 2016 budowa części street i dla początkujących budowa ścieżki do freestyle slalomu Etap II - rok 2017 dobudowanie części bowl Link do mapy planowanej inwestycji: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zT3DEf4t8fcc.kdHg0CUy3zbw Zachęcam do dyskusji, stwórzmy jak najlepszy projekt
Uzasadnienie
Problem: Aktualny skatepark jest wykonany w starej technologii. Nawierzchnia asfaltowa, która została zastosowana jest niebezpieczna dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Elementy konstrukcyjne nie są dobrze spasowane z podłożem, przez co osoby początkujące podejmują duże ryzyko korzystając z nich. Trudno jeździ się na nim np. na hulajnogach, a jest to dość dynamicznie rozwijająca się dyscyplina ekstremalna dostępna już dla najmłodszych. Brak miejsca do nauki dla rolkarzy. Propozycja rozwiązania: Budowane skateparki są wykonane w technologii litego gładkiego betonu dzięki czemu podłoże, najazdy i rampy są połączone w całość, a ewentualny upadek nie powoduje trudno gojących się otarć. Skatepark powinien być monitorowany, dzięki czemu odstraszy się zarówno potencjalnych wandali jak i osoby szukające innych wrażeń niż uprawianie sportu. Przeszkody znajdujące się na aktualnej części dla początkujących można wykorzystać w rozbudowie skateparku ustawiając je bardziej praktycznie. Starą część skateparku można zachować dla zaawansowanych użytkowników. Korzyść: Dobrze wykonane i bezpieczne skateparki, z których korzystać mogą fani różnych dyscyplin, w różnym stopniu zaawansowania, pełnią rolę zarówno integracyjną jaki i prorozwojową dla początkujących. Uzasadnienie lokalizacji: Aktualna lokalizacja skateparku jest dobra, sprawdzona, w pobliżu dużego osiedla, z dobrym dojazdem zarówno samochodem jak i rowerem, hulajnogą czy na rolkach (nowa ścieżka rowerowa). Źródło oszacowania kosztów budowy: Koszt rozbudowy skateparku został oszacowany na podstawie obiektów podobnej wielkości i funkcjonalności: Bytów: 499.899,92 zł brutto. (powierzchnia ok 800m2) Władysławowo: 662.739,08 zł brutto Gdynia: ok 1.300.000 brutto (powierzchnia 1500m2) Zakładając, że nie trzeba wykonywać dodatkowego ogrodzenia, ławek, ścieżek dojazdowych, parkingu, częściowo jest wykonane oświetlenie, w zaproponowanej cenie można zmieścić funkcjonalność parku we Władysławowie. Oczywiście projekty powinny być konsultowane z przyszłymi użytkownikami. Nie powinno się tez dublować elementów istniejących już na skateparku.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
Projekt i budowa skateparku - Etap I - część street wraz ze scieżką do freestyle slalomu 300 000,00 zł
300 000,00 zł