Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

39. Kontener Sztuki
Aleksandra Karnicka

Lokalizacja
"Kontener Sztuki" powinien być ustawiony w centrum miasta i dostępny dla wszystkich mieszkańców np. przed budynkiem SCOPIES. Należy pomyśleć o udostępnieniu prądu do kontenera.

Koszt zadania
19 600,00 zł

Opis zadania
1. Zostanie ogłoszony konkurs wraz z regulaminem określający warunki przystąpienia do konkursu. Mogą w nim brać udział słupscy artyści, obecnie mieszkający w naszym mieście. Komisja złożona z 4 przedstawicieli kultury oraz 3 mieszkańców zostanie powołana w celu wyłonienia 4 osób, które będą prezentowały w "Kontenerze Sztuki" swoje prace. Konkurs jest interdyscyplinarny, w związku z tym będzie można zaprezentować różne dziedziny sztuki: fotografię, malarstwo, modę, muzykę, film, rzeźbę, rękodzieło itd. 2. Zostanie zaprojektowany plakat promocyjny wydarzenia i rozwieszony w mieście. 3. W centrum miasta zostanie postawiony kontener, w którym zwycięscy będą aranżować swoją wystawę. Kontener będzie czynny od czerwca do lipca. Każdy ze zwycięzców będzie miał 5 dni na aranżację, wystawa będzie prezentowana przez 7 dni, 2 pozostałe dni to czas na oczyszczenie kontenera.
Uzasadnienie
Cudze chwalimy a swego nie znamy. Zadanie ma na celu prezentację lokalnych artystów z różnych dziedzin sztuki oraz zachęcenie mieszkańców miasta do zapoznania się z ich twórczością. Lokalizacja kontenera będzie sprzyjać odwiedzinom przechodniów, takie przypadkowe spotkanie może wpłynąć na zachęcenie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta. Każdy ze zwycięzców będzie mógł zorganizować wernisaż co przyczyni się do integracji zarówno mieszkańców jak i zapoznaniu się różnych artystów. Artyści powinni być obecni podczas 7 dni trwania ich "wystawy" co może przyczynić się do przeprowadzenia "lekcji sztuki" podczas zwiedzania kontenera.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
wypożyczenie oraz transport kontenera magazynowego 4 000,00 zł
stypendia dla 4 zwycięzców po 3500 zł 14 000,00 zł
projekt plakatu promującego zadanie 800,00 zł
druk plakatów i kolportaż 500,00 zł
wyczyszczenie/naprawa kontenera po wydarzeniu 300,00 zł
19 600,00 zł