Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

64. Posłuchaj Tenorów w Mariackim...

Lokalizacja Okręg 3
Śródmieścia Słupska

Koszt zadania
10 000,00 zł

Opis zadania
Zorganizowanie koncertu muzyki operowej i operetkowej z elementami muzyki popularnej oraz muzyki sakralnej, w wykonaniu kilku solistów ( np. trzech tenorów ), z towarzyszeniem chóru i małego zespołu muzycznego, we wnętrzach Kościoła Mariackiego, z nagłośnieniem na zewnątrz, w terminie maj - czerwiec 2016
Uzasadnienie
I. KULTURA: W roku 2014 odbył się podobny koncert w kościele św. Jacka. Trzej soliści zdobyli ogromne brawa i mieszkańcy wciąż wspominają tamten koncert, wyglądając podobnego. Mamy nadzieję, że akustyka Kościoła Mariackiego spotęguje piękno muzyki. II. HISTORIA: W roku 1866 król Prus, Fryderyk Wilhelm I zatwierdził ostatecznie swym podpisem efekt długotrwałych starań i próśb mieszkańców Słupska i okolic o utworzenie na tym terenie parafii katolickiej. W tamtym czasie byli to zwykle mieszkańcy pochodzenia polskiego wśród niemieckiego społeczeństwa. Koncert pomoże przypomnieć i uczcić tę rocznicę, wśród mieszkańców śródmieścia. III. AKTUALNOŚCI: Ponadto, ponieważ Słupsk będzie uczestniczył w obchodach Światowych Dni Młodzieży, wyżej opisany koncert będzie miał za zadanie uczcić także to wydarzenie, wzmocnić wizerunek Słupska jako miasta o wysokiej kulturze, zachęcić do powrotów do Słupska. Mieszkańcy śródmieścia Słupska zyskają niezapomniane przeżycia. Informacja o koncercie będzie rozpowszechniona poprzez plakaty.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Wynagrodzenia artystów 8 000,00 zł
2. Koszty nagłośnienia 1 800,00 zł
3. Wydruk ogłoszeń/plakatów 200,00 zł
10 000,00 zł