Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

62. Poezja śpiewana u Ottona

Lokalizacja Okręg 4
Mieszkańcy Miasta mieszkający po wschodniej stronie Słupi

Koszt zadania
10 000,00 zł

Opis zadania
Koncert poezji śpiewanej, nawiązującej do tematyki sakralnej, z elementami muzyki chóralnej oraz muzyki sakralnej, jak również recytacjami - w wykonaniu solistów ( artyści recytujący i śpiewający poezję ), chóru i kilku instrumentów, we wnętrzu Kościoła pw. Św. Ottona w Słupsku, z nagłośnieniem wewnętrznym i zewnętrznym, w terminie maj - czerwiec 2016
Uzasadnienie
I. KULTURA: Na mapie kulturalnej Słupska brak jest imprez muzycznych tego typu, będzie to więc koncert zapełniający pewną lukę. II. HISTORIA: W roku 1866 król Prus, Fryderyk Wilhelm I zatwierdził ostatecznie swym podpisem efekt długotrwałych starań i próśb mieszkańców Słupska i okolic o utworzenie na tym terenie parafii katolickiej. W tamtym czasie byli to zwykle mieszkańcy pochodzenia polskiego wśród niemieckiego społeczeństwa. Powołano do życia parafię misyjną, która z czasem zyskała patrona - św. Ottona. Koncert pomoże przypomnieć i uczcić 150 - letnią rocznicę. III. AKTUALNOŚCI: Ponadto, ponieważ Słupsk będzie uczestniczył w obchodach Światowych Dni Młodzieży i gościł młodzież z całego świata, wyżej opisany koncert pomoże dodatkowo uczynić to wydarzenie, wzmocnić wizerunek Słupska jako miasta o wysokiej kulturze, zachęcić do powrotów do Słupska. Informacja o koncercie będzie rozpowszechniona poprzez plakaty.
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
1. Wynagrodzenie dla artystów 8 000,00 zł
2. Koszty nagłośnienia 1 800,00 zł
3. Wydruk ogłoszeń/plakatów 200,00 zł
10 000,00 zł